Je to víc než vášeň. Je to víc než tvůrčí vize. Je to…

Top

GARDEN PARK

Kanceláře a vstupní terminál do areálu Garden Park – uměle vytvořená krajina za Prahou.

ROK: 2013
KATEGORIE: občanská stavba
ATELIÉR: ZAN Kosek & Kovář
ADRESA: Garden Park, Jeneč

Recepce a sociální zázemí je vloženo do kamenného valu.

Kanceláře a vstupní terminál

GARDEN PARK

Garden Park, Jeneč

Budova reaguje na prostor Garden Parku, na jeho materiálovou strohost a důraz na uplatnění materiálů v jejich přírodní formě. Hlavním inspiračním zdrojem pro fasádu a vnitřní půdorysné členění je kamenný val, vedle kterého budova stojí. Dynamickým prvkem fasády je její příhradová nosná konstrukce směřující do nároží. Kosé prvky se promítají i do interiérového mobiliáře.

V přízemí se nacházejí kanceláře vedení parku. V prvním nadzemním patře je prostor pro návštěvníky – recepce, hygienické zařízení a kavárna.

Červený kosodélník zasazený v kamenném valu spojuje vstupní recepci a kavárnu. Kavárna s panoramatickým výhledem na Garden Park je od komunikace oddělena zástěnou. Chodba v kamenném valu je prosvětlena stropním světlíkem, lze tudy pokračovat alternativním východem přímo do středu areálu.

Materiálová skladba respektuje materiály použité v GP. Pohledový beton odlitý do prkenného bednění, dřevěné obklady sloupů a dalších interiérových prvků. Protikladem jsou stěny obložené červenou mozaikou. Fasáda prosklená po celém svém obvodu dovoluje spojení interiéru s kamenným valem vedle budovy.

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

Do kavárny se vchází chodbou vedoucí skrz kamenný val.