Je to víc než vášeň. Je to víc než tvůrčí vize. Je to…

Top

LA CRONE ZAHRADA

Úprava zahrady přízemního bytu v luxusní rezidenci La Crone.

ROK: 2020
KATEGORIE: veřejný prostor
KLIENT: soukromá osoba
ADRESA: Rezidence La Crone, Praha

Během návrhu se muselo postupovat dle manuálu veřejných prostor pro rezidenci La Crone.

Úprava zahrady dle manuálu veřejných prostor

LA CRONE
ZAHRADA

Rezidence La Crone, Praha

Úprava spočívala v naplnění požadavků klientů v souladu s manuálem veřejných prostor pro rezidenci La Crone. Bylo nutné dodržet odstupové vzdálenosti, výškové limity, materiálová omezení a přípustné velikosti jednotlivých staveb.

Hlavní požadavek byla nízká náročnost na údržbu. Volili se rostliny, které nevyžadují častou údržbu jako jsou vysoké trávy, plazivky, a stromy.

Zahrada je rozdělena na čtyři části: jídelní část s dětským hřištěm, bylinná zahrada, klidová část a rekreační pobytová část. Vedle hlavní obytné místnosti bytu je venkovní terasa. Pokrmy lze servírovat přímo z kuchyně na terasu. Ve spodní části je dětské hřiště.

Jídelní část a klidová část je propojená bylinnou zahradou. Prochází se mezi vonícími ostrůvky levandule, bylinek a kvetoucími rostlinami.

Na spojovací krček, bylinnou zahradu, navazuje zahradní dům, ve kterém je možné si zřídit letní pracovnu nebo čítárnu. Dům je soustředěn do nejvzdálenějšího rohu zahrady – klidová zóna obklopená vegetací.

Rekreačně pobytová část se soustředí kolem bazénu s posuvným zakrytím. Zároveň tato část je na nižší úrovni než zbytek zahrady – jedinečná příležitost oddělit tuto část schodištěm a terénním zlomem.

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE
SOUČASNÝ STAV

Zahradními úpravami nesměla být ovlivněna infrastruktura v podzemí.