Je to víc než vášeň. Je to víc než tvůrčí vize. Je to…

Top

Na výsluní

Souboru staveb s výhledem na České středohoří.

ROK: 2017
KATEGORIE: rodinný dům – soubor
INVESTOR: Domy Bílina s.r.o.
ADRESA: Na Výsluní, Bílina

Všechny domy mají za jasného dne výhled na Milešovku.

Dostavba souboru staveb

Na Výsluní

Na Výsluní, Bílina

Doplnění obytného souboru Na Výsluní o šest nových domů. Domy jsou orientovány na jiho-východ s výhledem na České středohoří – Bořeň, Trupelník, Milešovka a další.

Soubor se skládá ze šesti domů třech velikostních kategorií. Od 4+kk (97 m²), přes 3+kk (81 m²), do 2+kk (65 m²). Všechny domy mají vlastní uzavřenou dvougaráž, terasu, a zahradu kolem 425 m².

Základem domů jsou typové dřevostavby, ty byly dále individualizovány. Po dialogu s klientem jsme dospěli k závěru, že vzhledem ke konfiguraci terénu by bylo atraktivní domy vykonzolovat na ocelovém roštu místo klasických základů. To byl krůček k tomu domy rozšířit o terasy. Přetažení střechy má pozitivní vliv na vnitřní klima během letních měsíců – přímé sluneční záření je odstíněno ze skleněných ploch. V druhé řadě jsou terasy chráněné před špatným počasím. I přes velkou hustotu zástavby se díky uzavřeným lodžiím podařilo zachovat soukromí. Došlo také na přepracování dispozic, při zachování konstrukčního modulu typových dřevostaveb. Zvláštní pozornost byla věnována koupelně – byla rozdělena na WC a lázeň. Příjemným detailem je dovedení vody, odpadu a plynu do venkovní kuchyně na terase.

Gabionové zídky, dřevěný obklad a šedé doplňkové konstrukce vhodným způsobem doplňují první etapu existujícího obytného souboru.

VÝKRESOVÁ DOKUMENTACE

Uzavřená lodžie poskytuje dostatek soukromí i při velké hustotě zástavby.